loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما
سيد تقي بازدید : 128 جمعه 04 خرداد 1397 نظرات (0)
 1. اينستاگرام و برنامه هاي كاربردي شبكه هاي اجتماعي
 2. چگونه کامنت‌ها را ببندیم ویا سانسور کنیم

چگونه كامنت‌ها را ببنديم ويا سانسور كنيم

يكي از مورد بحث‌ترين موضوعاتي كه در رابطه با اينستاگرام مطرح مي‌شود مربوط به بخش كامنت‌هاي آن است كه متاسفانه بخش قابل توجهي از كاربران ايراني درك چندان درستي از آن نداشته و بارها شاهد توهين‌ها و موارد نه چندان مناسبي مانند هجوم به پيج‌هاي مختلف بوده‌ايم.

Instagram icon

 

 

 

اين روزها حتي اگر به پاي صحبت‌هاي هنرمندان داخلي بنشينيد بارها از توهين‌ها و انرژي‌هاي منفي كه توسط برخي كاربران روانه‌ي آن‌ها شده است،

خواهيد شنيد. امري كه بسياري از اين افراد را وادار به بستن پيج و خداحافظي از اينستاگرام كرده است. اما خوشبختانه اينستاگرام در آخرين بروزرساني خود يك ويژگي بسيار جالب و كاربري را به مرحله‌ي اجرا رسانده است كه مطمئنا براي تمام كاربراني كه داراي پيج عمومي هستند خوشايند خواهد بود. اين ويژگي به شما قابليت فيلتر كردن خودكار كامنت‌هايي را خواهد داد كه حاوي كلمات توهين آميز، منفي يا‌... هستند. كافي است تا چند دقيقه وقت براي فعال‌سازي اين ويژگي صرف كنيد تا بعد از آن ديگر از كامنت‌هاي توهين آميز يا نظراتي كه هدفي جز تخريب روحيه يا موارد اين چنين دارند رهايي يابيد. نحوه‌ي عملكرد اين ويژگي به اين صورت است كه براي مثال با مشخص كردن كلمه‌ي "زشت" از اين پس كامنت‌هايي كه شامل اين لغت در متن خود باشند نه براي شما و نه براي ديگر بازديدكنندگان پيج شما به نمايش در نخواهد آمد و تنها همان شخصي كه آن را ارسال كرده است قادر به تماشا و خواندن آن خواهد بود.

 

براي فعال‌سازي اين ويژگي كه براي داشتن پيج و روحي پر از آرامش آن را شديدا توصيه مي‌كنيم كافي است تا به تنظيمات اينستاگرام و سپس گزينه‌ي Comment مراجعه كنيد. با ورود به اين قسمت با دو بخش مواجه خواهيد شد. بخش اول مربوط به كلماتي است كه اينستاگرام توهين آميز بودن آن‌ها را تشخيص دهد و به نوعي پيج شما را طوري تنظيم مي‌كند كه از ليست سياهي كه اينستاگرام تشخيص و ترتيب داده است براي فيلترينگ كامنت‌هاي پيج شما استفاده كند. اين بخش كاملا دلخواه است و مي‌توانيد آن را On يا Off كنيد. اما بخش دوم كه از اهميت بيشتري براي كاربران فارسي زبان برخوردار است مربوط به كلماتي است كه خود شما قصد فيلتر كردن آن‌ها را داريد. از آنجايي كه بخش اول بيشتر در رابطه با كلمات انگليسي كاربرد خواهد داشت بهتر است از اين بخش براي ساخت ليست سياه انتخابي خود استفاده كنيد. در اين بخش مي‌توانيد هر لغتي كه دوست داريد را اعم از فارسي، انگليسي يا حتي فينگليش (متون فارسي نوشته شده با حروف انگليسي) بنويسيد و آن‌ها را با علامت كاماي انگليسي ( , ) از يكديگر جدا كنيد. براي مثال با نوشتن كلمات زير در بخش كلمات فيلتر شده مي‌توانيد از اين پس هر كامنتي كه يكي از لغات زير را در خود داشت از صفحه‌ي خود به صورت خودكار محو كنيد تا كامنت مورد نظر نه براي شما و نه براي كاربران ديگري كه وارد پيج شما شده‌اند نمايش داده نشود. دقت داشته باشيد كه براي لحاظ شدن كلمات وارد شده لازم است كه از كاماي انگليسي براي جداسازي لغات استفاده كنيد. در صورتي كه از ويرگول فارسي استفاده شود عملكرد صحيحي از اين بخش مشاهده نخواهيد كرد.

ugly,zesht,زشت

درواقع عملكرد اين ويژگي به اين صورت است كه گويا كامنتي براي شما ارسال نشده است به اين معنا كه حتي در بخش اطلاع‌رساني اينستاگرام نيز خبري از ثبت چنين كامنتي درج نخواهد شد و به جز شخصي كه آن را ارسال كرده است، هيچ كاربر ديگري آن كامنت را مشاهده نخواهد كرد. با انجام اين كار و فعال‌سازي اين ويژگي كاربردي مي‌توانيد از اين پس به طور خودكار دست مزاحمان و افرادي كه تنها قصد اذيت و توهين دارند را از پيج خود كوتاه كنيد. البته همچنان مي‌توان با كلك‌هايي همچون نوشتن كلمه‌ي مورد نظر به شكلي ديگر از دست اين فيلترينگ فرار كرد اما همين امكان نيز براي كم كردن ميزان قابل توجهي از كامنت‌هاي منفي بسيار مفيد خواهد بود. ضمن آنكه مي‌توان با صرف كمي زمان بيشتر و نوشتن كلمات مورد نظر به صورت فارسي، انگليسي، فينگليش و‌... راه فرار از اين فيلترينگ را براي كاربران مزاحم سخت‌تر كرد. همچنين با فعال شدن اين ويژگي به زودي مي‌توانيد شاهد ليست‌هاي آماده‌اي كه كاربران تهيه كرده‌اند باشيد و با كپي و پيست كردن آن‌ها در اين بخش، در كسري از ثانيه صدها و شايد هزاران كلمه را براي كامنت‌هاي خود فيلتر كنيد.

ارسال نظر بری ین مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
کد امنیتی
آمار سایت
 • کل مطالب : 7
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 63
 • باردید دیروز : 86
 • بازدید هفته : 63
 • بازدید ماه : 556
 • بازدید سال : 556
 • بازدید کلی : 33,493