loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما
سيد تقي بازدید : 46 چهارشنبه 05 دي 1397 نظرات (0)
 1. اينستاگرام و برنامه هاي كاربردي شبكه هاي اجتماعي
 2. چگونه گلس گوشی های موبایل را تعویض کنیم

چگونه گلس گوشي هاي موبايل را تعويض كنيم

آموزش تعويض گلس موبايل براي همه ما مي تواند از جمله آموزش هاي ضروري به حساب بيايد. با اين آموزش سعي مي كنيم در هزينه هاي شما صرفه جويي كنيم.

واحد تعميرات موبايل نوكيا

 

 حتما براي شما پيش آمده كه  موبايل تان به طور ناگهاني به زمين بيفتد و شيشه محافظ صفحه نمايش آن بشكند، اما صفحه نمايش و تاچ  همچنان صحيح و سالم به حيات خود ادامه دهد.

در اين شرايط هيچ نيازي نيست كه مبلغ گزافي را براي تعويض كل صفحه نمايش تلفن همراه هوشمند خود هزينه كنيد، بلكه تنها با تعويض شيشه محافظ شكسته صفحه نمايش_ كه قيمت چنداني هم ندارد_ مي‌توانيد موبايل خود را تعمير كنيد. ما در اينجا قصد داريم تا با راهنمايي قدم به قدم به آموزش تعويض گلس موبايل بپردازيم.

وسايل لازم براي آموزش تعويض گلس موبايل

 • نوار استيكر ۲ و ۳ ميلي‌متري دو رو چسب مخصوص چسباندن شيشه محافظ به صفحه نمايش
 • نوار چسب كاغذي يا نوار چسب مخصوص بسته‌بندي
 • دماسنج فرو سرخ يا تماسي
 • شيشه يدكي محافظ صفحه نمايش موبايل
 • پيچ گوشتي تخت فولادي با نوك بسيار ظريف و تيز
 • كيت ابزار پلاستيكي (پيچ گوشتي‌هاي كوچكِ سر تختِ پلاستيكي)مخصوص باز كردن موبايل و پيك مخصوص نواختن گيتار
 • پيچ گوشتي فيليپس چهار سوي شماره ۰۰# يا پيچ گشتي ساعتي هم اندازه آن
 • تفنگ حرارتي يا سشوار داغ

شيشه محافظ

در اولين گام از آموزش تعويض گلس موبايل بايد به سراغ شيشه محافظ برويم؛ تكه هايي از نوار چسب كاغذي را به اندازه عرض يا طول صفحه نمايش موبايل ببريد، با آن سطح صفحه نمايش موبايل را بپوشانيد. به اين طريق مي‌توانيد به راحتي تكه‌هاي شكسته شيشه محافظ صفحه نمايش را از سطح صفحه نمايش موبايل جدا كرده و برداريد.

باز كردن درپوش پشتي موبايل

در دومين مرحله آموزش تعويض گلس موبايل به‌وسيله كيت ابزار پلاستيكي مخصوص باز كردن موبايل يا ناخن دست خود، درپوش پشتي موبايل را جدا كرده و كنار بگذاريد.

قطعات جانبي را خارج كنيد

حال باتري موبايل، سيم كارت و كارت حافظه موبايل را از جايگاه مخصوصش خارج ساخته و آنها را در جاي مناسبي نگهداري كنيد.

از سشوار و تنفنگ حرارتي كمك بخواهيد

در اين مرحله از آموزش تعويض گلس موبايل با استفاده از گرم كردن موبايل به كمك تفنگ حرارتي يا سشوار داغ قطعات سخت‌افزاري گوشي را از هم جدا مي‌كنيم. براي به نتيجه رسيدن اين مرحله به صبر و حوصله بيشتري نياز داريد.

با استفاده از سشوار داغ و گرفتن آن روي كناره‌هاي قاب گوشي و كنترل مداوم سطح گوشي با حرارت‌سنج فرو سرخ، حرارت حاشيه قاب آن را به حدود ۷۰ تا ۸۰ درجه سانتيگراد برسانيد. اين كار باعث آب شدن چسب نگهدارنده قاب موبايل مي‌شود، اما در اين حرارت به قطعات الكترونيكي گوشي صدمه‌اي وارد نمي شود.

در استفاده از سشوار دقت كنيد

تفنگ حرارتي يا سشوار داغ را بايد در فاصله‌اي در حدود ۷ سانتي‌متري گوشي نگه داريد و خيلي به آن نزديك يا دور از آن نگيريد.  در هنگام اجراي مراحل آموزش تعويض گلس موبايل، اگر از تفنگ حرارتي استفاده مي‌كنيد، حرارت آن را روي درجه كم بگذاريد. حالا بسته به قدرت حرارت‌دهي وسيله حرارتي مورد استفاده حاشيه‌هاي قاب گوشي را ۳ الي ۵ دقيقه حرارت دهيد.

علائم تغيير رنگ

اگر هرگونه علائم تغيير رنگ، تغيير شكل يا آب شدن پلاستيك بدنه گوشي را مشاهده كرديد، به معني رسيدن حرارت زيادي به دستگاه است و بايد وسيله حرارتي را خاموش كرده و عمل حرارت دادن قاب موبايل را متوقف سازيد. در غير اي نصورت  با ايجاد حرارت اضافي در حاشيه‌هاي قاب و بدنه موبايل ديجيتايزر موبايل را آب كرده و به قطعات الكترونيكي و قطعات سخت افزاري موبايل صدمات جدي وارد خواهيد ساخت.

دقت در حرارت دهي

در اجراي مراحل آموزش تعويض گلس موبايل، در صورتي كه از سشوار استفاده مي كنيد، كار حرارت دهي و گرم كردن موبايل، ممكن است تا يك ساعت هم طول بكشد.

حرارت دادن به دستگاه سبب مي شود چسبي كه شيشه محافظ صفحه نمايش را به قاب و سطح خود صفحه نمايش چسبانده آب شود. تنها در اين صورت است كه مي‌توانيد شيشه شكسته را از سطح صفحه نمايش و قاب موبايل جدا كنيد.

ابزار نوك تيز به كمك شما مي آيند

حال در اين مرحله از آموزش تعويض گلس موبايل، با استفاده از ابزار نوك تيز پلاستيكي مخصوص باز كردن موبايل و پيك مخصوص نواختن گيتار، با دقت و حوصله تمام، شروع به جدا كردن شيشه محافظ از روي قاب و صفحه نمايش موبايل كنيد. كار را از پايين موبايل شروع كنيد.

همين طور كه شيشه را جدا مي‌كنيد، هر از گاهي از تفنگ حرارتي يا سشوار براي گرم كردن مجدد قسمت‌هايي كه در حال جداسازي شيشه محافظ آن هستيد، استفاده كنيد. در هنگام آموزش تعويض گلس موبايل لازم است در مواجه با شيشه‌هاي محافظ خيلي صدمه ديده‌، دقت بيشتري كنيد تا با لبه تيز تكه‌هاي كوچك و نوكِ ابزارهاي به كار برده شده، به صفحه نمايش صدمه‌اي را وارد شود. براي جدا كردن شيشه از كناره‌ها شروع كرده و به سمت مركز گوشي پيش برويد.

صبور باشيد و خيلي زورآزمايي نكنيد

در هنگام آموزش تعويض گلس موبايل هرگز براي جدا كردن شيشه از كشيدن و اعمال فشار زياد استفاده نكنيد، زيرا با اين كار به دكمه‌ها و كابل‌هاي ريبوني زير شيشه صدمه مي زنيد. براي برداشتن تكه‌هاي كوچك شيشه از پنس استفاده كنيد.

جداكردن قطعات فلزي چسبيده به شيشه

در هنگام اجراي نكات مربوط به آموزش تعويض گلس موبايل حتما لازم است كه قطعات فلزي كوچك چسبيده به شيشه شكسته را از آن جدا كرده و نگه داريد، زيرا براي چسباندن شيشه جديد به گوشي مجددا از آنها استفاده خواهيد كرد.

چسب‌هاي باقيمانده زير شيشه را به آرامي و بدون اعمال فشار كاملا تميز كرده و مراقب باشيد دكمه‌ها در يك رديف قرار بگيرند.

به مراحل پاياني نزديك مي شويد

دور قاب گوشي را از ۴ طرف با استيكر نازك مخصوص چسباندن شيشه محافظ بپوشانيد.

ديجيتايزر و صفحه نمايش را با استفاده از پارچه نرم بدون پرز و مايع پاك كننده لنز كاملا تميز كنيد تا هيج گرد و خاك و چربي يا اثر انگشتي به جا نماند.

در اين مرحله از آموزش تعويض گلس موبايل، شيشه محافظ نو را از كاور با انگشتانتان از لبه‌ها بگيريد و طوري بيرون بياوريد كه دستتان با قسمت زيرش تماس پيدا نكند.

گلس جديد را جايگزين كنيد

قبل از قرار دادن محافظ روي شيشه، پلاستيك‌هاي نازك و باريك محافظ ۴ دور آن را با دقت جدا كنيد. كاغذ روي استيكر‌ها را بكنيد و دور بيندازيد. در اين مرحله از آموزش تعويض گلس موبايل به دقت مضاعفي نياز داريد؛ با دقت شيشه محافظ جديد را روي قاب گوشي بچسبانيد و فشار دهيد، به‌طوري كه هيچ حباب هوايي در گوشه‌هاي دورتا دور موبايل بين شيشه و قاب موبايل يا صفحه نمايش باقي نماند. چند ثانيه هر چهار طرف موبايل را فشار دهيد تا حسابي بچسبد.  اكنون مي توانيداز دستگاه خود را دوباره استفاده كنيد.

ارسال نظر بری ین مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
کد امنیتی
آمار سایت
 • کل مطالب : 1
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 9
 • باردید دیروز : 79
 • بازدید هفته : 313
 • بازدید ماه : 1,782
 • بازدید سال : 15,617
 • بازدید کلی : 23,189